Najlepsze pomysły na wycieczki objazdowe
Grudzień 14, 2017
Skuteczne sposoby na skurcze
Luty 20, 2019

Warunki panujące w kuchni powinny być w pełni dostosowane do tego, by wygodnie przygotowywać i spożywać posiłki. W związku z tym, przede wszystkim należy mieć dużą kontrolę nad temperaturą panującą w tym pomieszczeniu. Wydaje się, że zdecydowanie najskuteczniejsze w tym są plisy. Jak jednak sprawdzają się żaluzje plisowane do kuchni?

Plisy dają dużą swobodę w dostosowywaniu ilości wpadającego światła. Ich wyjątkowy mechanizm działania i składany w harmonijkę materiał umożliwiają rozwinięcie ich w dowolnym stopniu, na wybranej części okna. Niesie to wiele korzystnych możliwości, które są bardzo przydatne w różnych sytuacjach. Czy więc żaluzje plisowane do kuchni to dobry wybór?

Czy warto zamontować żaluzje plisowane do kuchni?

Kuchnia nie może się zbytnio nagrzewać. Jest już wystarczająco ciepłym miejscem, bowiem temperatura wzrasta za każdym razem, gdy używa się kuchenki lub piekarnika. Zbyt ciepłe środowisko nie jest dobre dla przechowywanych produktów spożywczych. Co więcej, lśniące garnki, powierzchnia blatu, piekarnika, płyty grzewczej itp. łatwo mogą tworzyć irytujące odbłyski, które rozpraszają, drażnią i męczą wzrok. Żaluzje plisowane do kuchni świetnie chronią wnętrze przed promieniami słonecznymi, przez co rozwiązują oba te problemy.

Plisy doskonale sprawdzają się także jako osłona przed wzrokiem osób trzecich. Ciekawscy sąsiedzi nie będą mogli podglądać Twoich kuchennych aktywności, jeśli rozwiniesz żaluzje plisowane do kuchni na dolną część okna. W ten sposób nie tylko zapewnisz sobie odrobinę prywatności, ale także zachowasz dostęp do naturalnego światła.

Dodatkową zaletą żaluzji plisowanych do kuchni jest także ich oryginalny wygląd. Świetnie wpisują się w ostatnie trendy minimalistycznych wystrojów kuchennych. Do tego prezentują się znaczniej ciekawiej niż klasyczne rolety czy żaluzje.

Żaluzje plisowane do kuchni a wilgoć

Jak jednak plisy sprawują się w wilgotnym środowisku? Są montowane bardzo blisko powierzchni szyby, a para wodna z gotujących się dań często skrapla się na oknach. Przez to materiał jest narażony na kontakt z wodą, co jest szczególnie niewskazane w przypadku tej osłony. Jeśli zagięcia się rozprostują lub odkształcą, roleta przestanie działać. Jest jednak proste rozwiązanie. Żaluzje plisowane do kuchni muszą być po prostu wykonane z dostępnych na rynku wodoodpornych materiałów.

Żaluzje plisowane do kuchni a tłuszcz, zabrudzenia i zapachy

Podczas gotowania naturalnie w otoczeniu pojawia się wiele zanieczyszczeń różnego rodzaju. Te mogą łatwo dostać się także na osłonę okienną. Intensywne zapachy ryb, przypraw, gotujących się ziemniaków itp. szybko wnikają w tkaniny. Jak znoszą to plisy? Żaluzje plisowane do kuchni można w łatwy sposób wyczyścić, a raz na jakiś czas po prostu zdjąć i delikatnie wyprać. Co więcej, zwykle materiał plis jest powleczony specjalnym, ochronnym impregnatem.

Czytaj również: https://www.agatarolety.pl/blog/zaluzje-plisowane-do-okien-dachowych-jak-wybrac/

Wbrew pozorom, delikatne żaluzje plisowane do kuchni to naprawdę dobry wybór. Ich sprytny mechanizm działania uprzyjemni codzienne przygotowywanie posiłków. Jedna osłona okienna, a daje wiele korzyści – ochronę przed słońcem, poczucie prywatności i walory estetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok