Gminy wesprą małe firmy w pozyskiwaniu pieniędzy z UE?
Styczeń 27, 2015
Dentysta w Rotterdamie, Hadze, Amsterdamie
Luty 22, 2015

Decydując się na zakup nowoczesnego systemu przetwarzającego energię słoneczną na prąd warto zapoznać się z odpowiedziami na kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących systemów fotowoltaicznych.

Pierwszym i najpopularniejszym zagadnieniem jest opłacalność instalacji. W tym przypadku wszystko zależy od systemu, na jaki się zdecydujemy. Zestawy z akumulatorem na dzień dzisiejszy nie są opłacalne, ale jak wiadomo – w niektórych wypadkach konieczne, np. w zastosowaniach turystycznych. Inwestując natomiast w system sieciowy (bezakumulatorowy), czas zwrotu kosztów urządzeń to ok. 8 lat, który w perspektywie nowelizacji przepisów dotyczących odsprzedaży energii do zakładów energetycznych, ulegnie znacznemu skróceniu.

Częstym problemem jest również wybór między markowymi a chińskimi panelami. Znane europejskie firmy oferują oczywiście sprawdzone produkty wysokiej jakości i sprawności, niestety często w nieadekwatnej cenie. Ogniwa fotowoltaiczne z Chin, o ile pochodzą z rzetelnego źródła, to zdecydowanie tańsze rozwiązanie, które niczym nie ustępuje droższym odpowiednikom. Wszyscy producenci, zarówno chińscy, japońscy, jak i europejscy dają 3-5 lat tradycyjnej gwarancji i 25 lat gwarancji energetycznej.

Największą wadą systemów solarnych jest ich sezonowość i uzależnienie od warunków pogodowych. Co prawda pracują nawet przy zachmurzonym niebie, lecz ich sprawność jest wtedy nieporównywalnie niższa. Również temperatura ma wpływ na wydajność instalacji. W tym przypadku to właśnie mróz sprzyja pracy baterii, więc ogniwa fotowoltaiczne zimą mogą uzyskiwać najwyższą sprawność.

Baterie słoneczne żywotność

Kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne to najczęściej stosowane instalacje solarne produkujące ciepło i prąd, które wykorzystują odnawialne źródło energii, jakim są promienie słoneczne. Duże zainteresowanie sektorem OZE spowodowało gwałtowny rozwój technologiczny i popularyzację alternatywnych źródeł zasilania. Systemy solarne Suntrack.pl przeżywają w ostatnich latach swój prawdziwy rozkwit, a perspektywa częściowego uniezależnienia się od dostawców energii i spadek cen urządzeń przy ciągłym wzroście rachunków za prąd przysparzają coraz większą ilość zwolenników tego typu rozwiązaniom.

Możliwość stosowania instalacji fotowoltaicznych zarówno stacjonarnie, jak i turystycznie sprawia, że najpowszechniejszym dotychczas zainteresowaniem cieszyły się zestawy przeznaczone do domków letniskowych, kamperów, przyczep kempingowych, łodzi, jachtów, czyli wszędzie tam, gdzie nie dociera sieć energetyczna. Mniej popularne wciąż systemy ON-GRID to doskonałe rozwiązanie dla domu i wszelkich zastosowań stacjonarnych. Dzięki podłączeniu bezpośrednio do sieci i wyeliminowaniu akumulatora, który po pewnym czasie ulega zniszczeniu i wymaga wymiany, po ok.8 latach stosowania zwracają koszt instalacji, a następnie zaczynają na siebie zarabiać.

Jeśli chodzi o baterie słoneczne, żywotność oferowanych przez nas paneli przewidziana jest na 25 lat pracy, po czym zachowują 80% wartości nominalnej. Materiał, z którego są wykonane zapobiega mechanicznym uszkodzeniom, a szczelna konstrukcja chroni przed wdarciem się do środka wody. Są odporne na trudne warunki pogodowe, takie jak wysokie i niskie temperatury, deszcz, grad czy śnieg.

Kup panele słoneczne na http://systemy-fotowoltaika.pl/baterie-sloneczne/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok