Na tropie niewypłacalnego dłużnika

Firma Control System FMN
Lipiec 21, 2016
Dla kogo korzystne okaże się ogrzewanie gazowe?
Październik 22, 2016

„Dobry zwyczaj – nie pożyczaj!”  – zapewne każdy z nas kojarzy te stare przysłowie, które, jak się okazuje, może być w dzisiejszych czasach niebywale aktualne. Z całą pewnością mogą podpisać się pod tą starodawną przestrogą osoby, których dłużnicy uchylają się od zwrotu pożyczonych środków finansowych.

Co jednak zrobić w sytuacji, gdy dłużnik nie chce oddać Ci pieniędzy?  Czy już na zawsze możesz pożegnać się z gotówką?  Według detektywa najlepiej działać prewencyjnie, na przykład poprzez pożyczanie niewielkich kwot, zamiast pokaźnych sum. Niedawanie pieniędzy niedotrzymującym słowa osobom, czy też takim, których nie darzymy zaufaniem, to także rozsądne podejście.

Niestety człowiek nie jest nieomylny i czasem łatwo go oszukać. W dzisiejszych czasach, w których pieniądz rządzi światem, takie sytuacje stają się coraz to bardziej powszechne. Jedni, natrafiając na nieuczciwych partnerów biznesowych,  dokonują nieprzemyślanych transakcji, czego efektem jest na przykład niepłacenie przez kontrahenta należności. Inni z kolei po prostu z dobroci serca nie potrafią odmówić pomocy, czy to znajomemu, czy bliskiej sobie osobie. Częstą sytuacją jest także niewywiązywanie się byłych małżonków z obowiązków alimentacyjnych.

Niebywale przydatny może okazać się w takich sytuacjach detektyw z Biuro Detektywistyczne Rangotis dostępnego pod adresem www http://www.detektyw.com.pl/. W zależności od indywidualnego przypadku, stosuje on różne metody detektywistyczne, dzięki którym możliwe będzie odzyskanie utraconej gotówki.

Jedną z takich specjalistycznych technik jest wywiad  windykacyjny. Przeprowadzany jest w sytuacji, gdy mamy do czynienia z nieuczciwymi partnerami biznesowymi i pozwala wskazać na formalne i nieformalne źródła dochodu oraz komponenty majątku.

W przypadku niepłacenia alimentów zadaniem detektywa jest ustalenie i zdobycie dowodów wskazujących na płynność finansową dłużnika.  Taka dokumentacja wykorzystywana jest później w sądach podczas rozpraw.

Pamiętajmy, iż duże ryzyko niesie też ze sobą udzielanie pożyczki „na słowo”, tj. bez żadnej umowy.  Detektyw stara się wówczas nakłonić dłużnika do przyznania się do długu i namówić do podpisania umowy zobowiązującej do spłaty pożyczonych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok