Tłumacz języka hiszpańskiego – jak go znaleźć?

Jak tłumaczyć poezję
Maj 31, 2020
rolety dzień-noc w kasecie (6)
Czym czyścić rolety na wymiar?
Styczeń 23, 2021

Język hiszpański to język, którym posługuje się bardzo znacząca liczba ludzi na całym świecie- jest drugim najpowszechniej używanym językiem na świecie, oczywiście zaraz po języku chińskim. To język z romańskich języków indoeuropejskich, którym dziś posługują się nie tylko mieszkańcy Hiszpanii, ale także niemal całej Ameryki Południowej i Środkowej- poza Brazylią, w której językiem urzędowym jest język portugalski. Jest językiem międzynarodowym i urzędowym głównych międzynarodowych organizacji politycznych i gospodarczych, jak Unia Europejska, ONZ, UNICEF, FIFA, UEFA, WHO, Interpol, etc.

Czy język hiszpański jest trudny?

Język hiszpański jest na pewno piękny. A czy jest trudny? Raczej nie ma na to potwierdzenia. Większość osób, które podejmują się nauki języka hiszpańskiego uważa, iż jest on łatwy do opanowania, podobnie zresztą jak np. język włoski- oba te języki należą to rodziny języków romańskich. Jak potwierdzają osoby uczące się jeżyka hiszpańskiego, jego struktura jest ligiczna oraz zrozumiała. Dużo łatwiej jest się także uczyć języka, który pięknie brzmi, a tak jest z pewnością w przypadku języka Cervantesa. Oczywiście jak w każdym języku trudności sprawiać mogą bardziej złożone formy gramatyczne, jakimi posługują się osoby uczące się tego języka na bardzo zaawansowanym poziomie- ale i to jest do opanowania.

Swoistą trudność może np. spowodować nauczenie się i wymowa najdłuższego słowa w języku hiszpańskim, czyli „electroencefalografista” liczącym 23 litery- słowo to oznacza „specjalistę w dziedzinie elektroencefalografii”. Liczba ludzi na świecie, która posługuje się i posługiwać się będzie językiem hiszpańskim jest coraz dłuższa- badania pokazują, iż w roku 2030 językiem hiszpańskim będzie posługiwać się aż 7,5 % ogólnoświatowej populacji. Dziś najwięcej osób posługuje się językiem hiszpańskim w Meksyku- 121 milionów ludzi, ale w przyszłości będą to Stany Zjednoczone. Szacuje się, że ponad 4000 obecnych słów w języku hiszpańskim zawdzięcza swe istnienie językowi arabskiemu.

Szukasz tłumacza języka hiszpańskiego? Oferta https://supertlumacz.pl/tlumaczenia-hiszpanski/ powinna Cię zainteresować.

Kto zajmuje się tłumaczeniem języka hiszpańskiego?

Zlecenie wykonania tłumaczenia z języka hiszpańskiego lub na język hiszpański możemy zlecić tłumaczowi, który przekłada właśnie ten język. Niemal każde dobre biuro tłumaczeń posiada zespół zajmujący się tłumaczeniami najpopularniejszych języków, a język hiszpański obok angielskiego, niemieckiego czy francuskiego jest bez wątpienia jednym z nich. W biurach zatrudniani są tłumacze, którzy specjalizują się w tłumaczeniach specjalistycznych z takich dziedzin jak: prawo, medycyna, bankowość, ekonomia jak również wykonują tłumaczenia zwykłe- np. teksty reklamowe. Tłumaczeniami zajmują się także freelancerzy- tłumacze wykonujący najczęściej pracę w swoich domach lub mini- biurach, prowadzący jednoosobowe firmy. Jeśli potrzebujemy tłumaczyć na język hiszpański (lub z hiszpańskiego) świadectwo, akt małżeństwa, urodzenia, testament, pismo procesowe i inny ważny, urzędowy dokument, należy zlecić to tłumaczowi przysięgłemu w zakresie języka hiszpańskiego. Tylko taki tłumacz może uwierzytelnić pismo urzędowe lub sądowe, odpowiada także cywilnie za wykonywane tłumaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok