Jak kupować w internetowych hurtowniach odzieży?
Kwiecień 27, 2015
Zdobądź dodatkowe pieniądze dzięki pracy po godzinach
Październik 17, 2015

Przy doborze kamerzysty na swój ślub należałoby wykonać rozeznanie, zatem przejrzeć poprzednie realizacje możliwych wykonawców. Należałoby poprosić o pokazanie całych filmów a nie wybierać wyłącznie na bazie teledysków i skrótów. Gdyż relatywnie prosto jest wybrać 2 minuty spośród całego dnia filmowania. Znacznie trudniej jest przygotować pełnometrażowy dobry film pokazujący wesele. Jeśli już trafimy do całych filmów, na co skupiać uwagę ? Wyjątkowo dokładnie należy obserwować obraz, czy nie wydaje się chwiejny, nierówny bądź wręcz trzęsący. Film, jaki skacze przed oczami, powoduje iż filmu nie sposób oglądać a przynajmniej nie jest to łatwe. Nie dajmy zwieść się opisom stabilizacja kamery, full hd i tym pokrewne. Sprzęt naturalnie jest istotny jednak jeszcze istotniejsze są kompetencje oraz doświadczenie. Więc przy doborze kamerzysty odpowiedzmy sobie na pytania na nasze instynktowne zapytania. Czy głowy bądź stopy gości ślubnych nie są ucięte ? Czy film jest ostry i odpowiednio oświetlony ? Czy te filmy się nam po prostu podobają ?

Wszelka pamiątka ze ślubu winna obejmować kluczowe jego punkty. Stały program to: błogosławieństwo, sakrament małżeństwa, pierwszy taniec, oczepin itp. To „podstawa” pamiątki ślubnej którą jest film małżeński. Świetny montażysta potrafi zespolić te czynniki w jedną całość tak intensywnie i naturalnie, iż wydaje się upłynęła sekunda a nie godzina. Zatem na pytanie Czy film weselny musi być nudny ? Odpowiadam absolutnie nie. Sztuka filmowa nie akceptuje słowa monotonność. Świetny film ślubny jest tak zaprojektowany by unikać za długich ujęć , dłużyzn, monotonii. Niestety tak typowych dla słabych filmów weselnych.

Aby uatrakcyjnić film filmowcy przekładają wideo zdjęciami z dzieciństwa Pary Młodej, materiałami plenerowymi. Nic to nie pomoże jeżeli nie ma co montować z samego przyjęcia. Stąd tak dobre są filmy nagrywane przez dwóch kamerzystów, z jakich każdy nagrywa z różnej perspektywy. Montażysta, posiada wówczas więcej do materiału do wyboru a co równie istotne łączy sceny z ujęć z rozmaitych punktów widzenia. Co do samej pracy kamerzystów istotne jest żeby umieli odnaleźć się tam gdzie dzieje się coś interesującego, niespodziewanego, efektownego, śmiesznego itp. I tutaj pojawia się duża wiedza, kamerzysta ma być w właściwym miejscu i czasie lecz nie musi zwracać na siebie uwagę. Rozumie że to nie on jest gwiazdą, nie może utrudniać.

Znaczenie ma naturalnie także wybór muzyki do filmu. Jeśli uwielbiamy pewien gatunek muzyki, to warto podzielić się naszymi preferencjami z filmowcem. Najlepiej jeżeli pokażemy listę dosłownie paru ulubionych kawałków powiązanych z tzw. tematyką miłosną. Ubogacenie ujęć łączy się oraz z zdolnościami technicznymi kamerzysty. Ostatnio wielką renomą cieszą się monopody, jakie pozwalają rejestrować bawiących się z góry. Taki film z pewnością jest doskonałym obrazem dla oka odbiorcy. Osobiście rekomendujemy wybór firmy, jaka filmuje przy pomocy tzw. lustrzanek czyli aparatów fotograficznych z zamiennymi obiektywami. Film z takich urządzeń przypomina obraz filmów kinowych. Nie polecamy za to filmów ze nadmierną oprawą graficzną. Gdzie wedle pewnego schematu wydaje się sto bliźniaczych koszmarnie tandetnych filmów. Natomiast warto poszukiwać filmowców, jacy są otwarci na rozmaite nasze pomysły. Film ślubny nie musi się rozpoczynać od tego, co uważamy za początek, więc od przygotowań bądź od przyjazdu przed kościół. Wideo może się rozpocząć w właściwie każdym momencie. Na przykład tak: Panna Młoda dzwoni do swojego ukochanego z zapytaniem czy wziął obrączki itd. itd.

A kiedy już wybierzemy kamerzystę, to należałoby z nim ustalić szczegóły. Należy przede wszystkim wyraźnie wyrazić własne wymagania. Nie dogadanie jest skrótem do niezadowolenia. I tak np. warto obgadać, np. jak powinna wyglądać czołówka oraz zakończenie filmu. Możemy również zaproponować aby film obejmował część poświęconą najweselszym wpadkom ślubnym, życzenia składane bezpośrednio do kamery lub np lektora czytającego wiersz miłosny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok