Jak kupować w internetowych hurtowniach odzieży?

Miód folklorystycznie
Kwiecień 3, 2015
Jak wybrać kamerzystę na wesele?
Lipiec 28, 2015

Czy kupowanie w internecie ubrań jest bezpieczne? Dokładnie tak samo bezpieczne jak i sam net…:) Zatem jeśli sklep ma znaną, wartościową markę – wtedy i internetowo ma duże zaufanie. Jeśli poszukujemy mniejszych internetowych sprzedających zwracajmy koncentrację na technologiczne elementy strony, czyli takie szczególiki jak certyfikaty SSL (strona zaczyna się od https), potem na informacje zamieszczone na stronie i szukajmy ewentualnych uwag innych kontrahentów (oddzielając jednak ziarno od plew – czyli wpisy wykonywane przez firmy marketingowe od prawdziwych opinii konsumenckich).

Sklepy, które są zalecane przez inne serwisy typu Ceneo itp., mają poświadczoną autentyczność, ale zawsze trzeba pamiętać – iż poziom uczciwości zależy od posiadacza sklepu, a nie od certyfikatu :). Jeśli już jesteśmy przy karcie kredytowej. To najwłaściwsza forma na zakupy w necie – plusem jest także ubezpieczenie Mastercard lub Visa od oszustwa, czyli jeżeli zostaniemy poszkodowani via internet – możemy zawsze poprosić o zwrot kapitałów.

Pamiętajmy, iż żaden sklep nigdy nie poprosi o pin, ani hasła do karty/konta! Zawsze podaje się jedynie cyferki z karty oraz nr zabezpieczenia plus daty ważności. Innym perfekcyjnym wyjściem są rozliczenia typu PayPal, BidPay, PayU itp., wtedy również posiadamy ochronę naszych zakupów. PayPal świetnie współpracuje z eBay – jeżeli nie otrzymamy naszych zakupów – zgłaszamy spółce płatniczej i dostajemy zwrot pieniędzy. Niestety naszego Allegro i PayU nie stać na takie zabezpieczenia – tutaj jesteśmy „teoretycznie chronieni”, a praktycznie tylko przez pozwy cywilne – sumy ochrony są co najmniej śmieszne.

Zapraszamy na stronę gdzie zrobią Państwo bezpieczne zakupy www.wolka-hurt.com/bielizna.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok