Najlepsze konto firmowe
Lipiec 11, 2016
Firma Control System FMN
Lipiec 21, 2016

Podręcznikowa definicja cateringu obejmuje zrobienie oraz doręczenie gotowych dań do miejsca przeznaczenia. Określenie „gotowych” jest w tymże przypadku decydujące, bowiem wyznacza ono, iż potrawy tworzone są w innym pomieszczeniu aniżeli to, w którym są potem konsumowane. Jest to wszak formuła niepełna, bo w jej świetle przysługi cateringowe byłyby świadczone przez każdy lokal gastronomiczny realizujący sprzedaż wyżywienia na wynos i zajmujący się dystrybucją tego jedzenia – czyli wszystkiego modelu pizzerie lub restauracje z kuchnią wschodnią.

Okazuje się, że sprzedaż i dystrybucja jedzenia na wynos jest wyłącznie jednym spośród aspektów działania firm cateringowych, albowiem zasadnicza forma ich działalności polega nie wyłącznie na stworzeniu oraz przekazaniu jedzenia, ale na ogólnej organizacji przyjęć lub szeroko pojętej kucharskiej obsłudze różnych wydarzeń, takich jak konwersatoria albo konferencje. Innymi słowy, usługę można nazwać cateringową jedynie wówczas, kiedy łączy w sobie zarówno kulinarne, jak i logistyczne przedsięwzięcia mające na celu obsługę jakiegokolwiek wydarzenia. Warto zaznaczyć, że wartość VAT na usługi cateringowe wynosi 8%.

Strona www: http://www.catering-gastro.info/category/catering-w-miastach/bydgoszcz/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok