Fotografia ślubna – cena to nie wszystko

Zdobądź dodatkowe pieniądze dzięki pracy po godzinach
Październik 17, 2015
Project of metal separators from Magnetix Company
Grudzień 16, 2015

Organizacja wesela to morze wydatków. Trzeba zorganizować wszystko, począwszy od wyglądu zaproszeń dla gości, a następnie ich rozesłania, po menu weselne, salę, muzykę, zespół weselny lub didżeja oraz fotografa ślubnego. Podobnie jak przy innych wydatkach, także tu poszukuje się oszczędności, by ostateczny rachunek nie opróżnił konta do zera.

Na pewnych elementach jednak nie warto oszczędzać. Jednym z nich jest fotograf ślubny. Efekt pracy fotografa, czyli uwiecznienie momentu przygotowania do ślubu, samych zaślubin, a następnie samej zabawy weselnej, to pamiątka na całe życie. Jej jakość i wygląd zależą przede wszystkim od umiejętności i doświadczenia osoby zajmującej się zleceniem. Im lepszym fachowcem jest wynajęty fotograf, tym cena jest wyższa. Warto jednak dodać, że fotografie ze ślubu nie są drogie. One są bezcenne.

Wysokiej jakości zdjęcia z zaślubin to pamiątka, którą będziecie oglądać całe życie, czy to sami czy w towarzystwie bliskich wam osób. Dlatego właśnie dobry fotograf ślubny powinien, oprócz super sprzętu, jaki niewątpliwie posiada, charakteryzował się doświadczeniem i umiejętnościami. Jak to sprawdzić?

Nieocenionym źródłem są oczywiście referencje napisane przez klientów i opinie o danym fotografie. Polecony przez znajomych fotograf może być strzałem w dziesiątkę. Jego umiejętności zostały sprawdzone. Po zasięgnięciu opinii, drugim elementem poświadczającym umiejętności jest portfolio. Ale tu już trzeba uważać, gdyż prezentowane zdjęcia czy materiały filmowe niekoniecznie muszą być autorstwa fotografa, który je prezentuje. Właśnie dlatego warto spytać o opinię pary, które korzystały z usług danego fotografa.

Niezwykle ważnym elementem współpracy z fotografem jest dokładnie wyjaśnienie mu, czego młoda para oczekuje. Jeśli wynajęta osoba będzie wiedzieć co ma robić, dużo łatwiej będzie jej zrealizować zadanie na wysokim poziomie. Podobnie jest z końcowym rozliczeniem. Tę kwestię trzeba sobie wyjaśnić na początku. Najlepszym wyjściem dla młodej pary jest zapłata po wykonaniu zlecenia. Dopiero po zobaczeniu efektu końcowego w postaci zdjęć można ocenić czy fotograf odpowiednio zrealizował swoje zadanie.

Fotografia ślubna pomaga nam uchwycić ulotne chwile na długie lata a nawet dekady.

F4pictures.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok