Tłumacz języka hiszpańskiego – jak go znaleźć?
Wrzesień 23, 2020
Gry uwielbiane przez gamerów
Marzec 12, 2021
rolety dzień-noc w kasecie (6)

Osłony okienne łatwo zbierają kurz, pył i brud, dlatego po czasie zaczynają źle się prezentować. Z tego względu koniecznie trzeba regularnie dbać o to, by były schludne. Podpowiadamy, czym czyścić rolety na wymiar!

Brudna aranżacja okna nie tylko szpeci, ale też jest siedliskiem szkodliwych roztoczy, bakterii i pyłów. Przynajmniej dwa razy w roku podczas porządków powinno się uwzględnić również ten element wyposażenia. Dowiedz się, czym czyścić rolety na wymiar!

Czym czyścić rolety na wymiar?

Wiele osób ma kłopot z tym, czym czyścić rolety na wymiar. Najważniejsze jest, by zapoznać się z zaleceniami producenta. Jeśli nie znalazło się ich na opakowaniu ani na stronie firmy, można zawsze spróbować nawiązać kontakt drogą telefoniczną lub mailową. W ten sposób powinno się uzyskać wszelkie zalecenia odnośnie do tego, jak najlepiej dbać o dane osłony okienne.

Czytaj więcej porad dotyczących rolet na https://www.agatarolety.pl/blog/.

Czyszczenie rolet na wymiar

Niektóre materiały wymagają specjalnego traktowania, ale w większości przypadków czyszczenie rolet na wymiar jest dość proste. Przede wszystkim powinno się je systematycznie odkurzać, np. za pomocą ściereczki z mikrofibry, specjalnej szczotki czy odkurzacza z odpowiednią końcówką. Dwa razy w roku można też ręcznie wyprać tkaninę osłony, poprzez namoczenie jej w roztworze delikatnego detergentu (jeśli dany materiał jest odporny na kontakt z wodą) i delikatne przetarcie miękką gąbeczką.

Jak dbać o czystość rolet na wymiar?

Kiedy wie się już, jak dbać o czystość rolet na wymiar, przede wszystkim należy zachować regularność. Zadbane osłony przez długi czas będą cieszyć pięknym wyglądem. Raz na jakiś czas dobrze jest też oddać je do czyszczenia do pralni chemicznej – wtedy ma się pewność, że zostaną naprawdę dokładnie wyprane. Kiedy zaś pozostałości po plamach lub zabrudzeniach są zbyt uporczywe, najrozsądniej jest po prostu wymienić osłony na nowe.

Skoro wiesz już, czym wyczyścić rolety na wymiar, zadbaj o ich kondycję. Stosuj się do zaleceń producenta oraz ostrożnie obchodź się z materiałem. Spraw, by aranżacja okna znów pięknie się prezentowała!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok