Dla kogo korzystne okaże się ogrzewanie gazowe?
Październik 22, 2016
Komu powierzyć aranżację wnętrz toalety publicznej?
Styczeń 16, 2017

Typowa długość gwarancji na sprzęt AGD to dwa lata. Czy to oznacza, że nasza pralka po dwóch latach zużyje się do tego stopnia, że trzeba kupić nową? Czy jakieś elementy się zepsują z powodu wad fabrycznych? Nie w tym przypadku. Przyczyna tego, że pralka poprawnie funkcjonuje tylko przez około dwa lata jest inna. I można sobie z nią radzić, wydłużając ten czas.

Przyczyną powstawania kamienia, największego wroga naszej pralki, jest twarda woda. Kamień osadza się na wszystkich elementach, do których dostęp ma woda, a nie ma dostępu użytkownik. To oznacza, że bęben pralki może pozostać czysty, natomiast grzałka, pompa i wszystkie ukryte części mogą być obrośnięte kamieniem.

Sposoby radzenia sobie z tym problemem są różnorakie. Można wsypać do bębna pełnego starych ścierek kilka opakowań kwasku cytrynowego (lub sody oczyszczonej) i ustawić program z najwyższą temperaturą. Można wlać do bębna ocet, napełnić go wodą i zatrzymać pralkę na kilka godzin, po czym przywrócić ustawiony wcześniej program i dokończyć pranie. Powyższe sposoby działają, gdyż kwas skutecznie usuwa kamień. Należy jednak pamiętać, by nie wsypywać do tego prania proszku czy płynu do tkanin.

Można w końcu zakupić specjalny preparat i postępować tak, jak każe instrukcja. Ważne, by zdać sobie sprawę z tego, co tak naprawdę niszczy mechanizm pralki i zapobiegać jego zniszczeniu. W ten sposób nasza pralka podziała ładnych parę lat dłużej, niż wskazywałaby na to gwarancja.

Pora na odkurzacze automatyczne

Pralka automatyczna stoi teraz w każdym domu. Już mało kto pamięta, jak to było, kiedy trzeba było prać w wirówce. Rozpowszechniła się też zmywarka. Kolejną nieprzyjemną pracę domową można powierzyć inteligentnej maszynie. Teraz pora na odkurzacze automatyczne, które są już w sprzedaży trochę czasu, ale jeszcze nie zdążyły się rozpowszechnić. Jak łatwo się domyśleć, sprzęt taki sam odkurza podłogę. Poradzi sobie dobrze (choć nie wszędzie dotrze), byle nie kazać mu sprzątać dywanów z długim włosiem, to jeszcze nie ten poziom zaawansowania technologicznego. Na razie odkurzacze automatyczne traktowane są przez wielu ludzi jako ciekawostka. Jednak wystarczy, że ktoś zobaczy taki sprzęt u kogoś i sam myśli o zakupie. Przecież to oszczędność czasu, uniknięcie dużego wysiłku, więc nie można się dziwić, że myśl o jego zakupie staje się nęcąca. Powstrzymać może jedynie obawa przed ceną odkurzacza, ale nie jest ona już bardzo wysoka. Wystarczy kilkaset złotych, by mieć odkurzacz automatyczny i odjąć sobie sporo pracy. Czasem też są wątpliwości co do radzenia sobie tych urządzeń ze sprzątaniem. Tu najlepiej poczytać opinie o konkretnym modelu przed zakupem. Ogólnie, można stwierdzić, że jest z tym dobrze.

Wysokiej jakości kosze na pranie marki Brabantia dostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok