Polacy coraz chętniej kupują nowe samochody

Poniedziałek startujemy pozytywnym akcentem. Z najświeższych ewidencji wychodzi, że Polacy coraz częściej odwiedzają salony decydując się na zakup fabrycznie nowego auta!

Jak podaje instytut Samar, w ubiegłym miesiącu zarejestrowano w Polsce 23 578 nowych pojazdów osobowych. Toż nieomal o 10 proc. (9,8 proc.) więcej niżeli w podobnym czasie ubiegłego roku! Które z aut cieszą się najszerszym zainteresowaniem?

Okazuje się, że szczególnymi względami obdarzamy pojazdy wersji kompaktowej. Na czołowym miejscu uplasowała się, liderująca na listach sprzedaży od nastu miesięcy, Skoda Octavia. We wrześniu zapisano w naszym kraju 964 nowe auta owego modelu, które umiłowali sobie nie tylko kupujący indywidualni, lecz też korporacje.

Ogromnym zdumieniem jest numer 2. Z wynikiem 744 sprzedanych egzemplarzy na drugim miejscu podium sklasyfikowano Volkswagena Golfa. Warto nadmienić, że we wrześniu ubiegłego roku auto miało dalekie, siódme miejsce zestawienia.

Ostatnie pole podium przypadło w udziale Oplu Astrze. Realizowany w Gliwicach kompakt znalazł we wrześniu 738 klientów.

Na czwartym miejscu sklasyfikowano kolejny bestseller z Mlada Boleslav – Skodę Fabię. Pomimo iż w Paryżu przedstawiono właśnie następną generację, była wciąż cieszy się sporym powodzeniem. W zeszłym miesiącu zarejestrowano w Polsce aż 717 tych samochodów. Pierwszą piątkę zamyka Toyota Yaris. Na japońskie auto segmentu B zdecydowało się we wrześniu 711 polskich konsumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *